Zarządzanie mieszaninami i substancjami chemicznymi
łatwo i efektywnie

Przetestuj naszą aplikację, diametralnie zwiększającą bezpieczeństwo dla pracowników i pracodawcy.

Zamów bezpłatną prezentację Zaloguj

Warto zobaczyć | Bez zobowiązań

 • Amazon
 • ARYZTA Polska
 • Black Point
 • Bama Europa
 • Asplex
 • General Electric
 • Faurecia
 • SSAB
 • KEA
 • Korff
 • UPM
 • Knauf
 • Solaris
 • ruukki
 • AAM
 • Purina
 • Rockwool
 • Magna
 • Selena

Zgodność z REACH, CLP, SEVESO, polskimi ustawami OŚ i BHP

ChemIQ to rejestr kart charakterystyki (SDS) oraz zestaw narzędzi pozwalających na kompleksowe zarządzanie chemikaliami. Funkcje programu chemicznego obejmują m.in. analizę składu mieszanin, tworzenie skrótów kart, oceny ryzyka, kreator etykiet, kalkulator emisji, kalkulator SEVESO, moduł zatwierdzania i wiele innych. ChemIQ znajdzie zastosowanie we wszystkich branżach. Również w Twojej firmie!

2400

Substancji chemicznych

7800

Mieszanin

900

Aktywnych użytkowników

Redukcja czasu poświęcanego
na ten obszar nawet o 90%

Aplikacja chemIQ rozwija się nieprzerwanie od 2012 r. Z biegiem lat system do zarządzania substancjami chemicznymi zyskał nowe funkcje, a jego obsługa stała się niezwykle intuicyjna. Przesiadając się z ręcznego tworzenia tabel, rejestrów, plików i dokumentów na nasze oprogramowanie chemiczne, zyskujesz nie tylko bezpieczeństwo i pełną zgodność ze stanem faktycznym. Zdobywasz więcej czasu, którego wartość ma konkretną cenę. Zachęcamy do umówienia bezpłatnej prezentacji o możliwościach aplikacji chemIQ on-line lub na żywo.

Jestem zainteresowany prezentacją

Formularz kontaktowy

Proszę wpisać nazwę firmy.
Proszę wpisać imię.
Proszę wpisać nazwisko.
Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu.
Proszę wprowadzić poprawny adres e-mail.
Proszę wpisać termin prezentacji.
Nieprawidłowe dane

Przegląd najważniejszych funkcji chemIQ

01

Rejestr mieszanin chemicznych
– dostęp do kart SDS

Utwórz własny rejestr substancji chemicznych, wybierając z tysięcy kart SDS dostępnych w bazie chemIQ. Jeżeli nie znalazłeś tam swojej mieszaniny – załaduj ją do wykazu lub zleć to naszym specjalistom. Dostęp do aktualnej bazy kart charakterystyki jest wymaganiem prawnym wynikającym z rozporządzenia REACH oraz Kodeksu pracy. Dostęp do danych o chemikaliach pozwoli dobrać środki ochrony indywidualnej, środki gaśnicze, właściwe zastosowania, sposób magazynowania i utylizacji danego materiału. ChemIQ pokaże również grupy ADR, klasy KOBIZE, grupy zagrożeń czy klasy do opłat. Wszystko w naprawdę przejrzysty sposób.


02

Kreator skrótów
kart charakterystyki (SDS)

Jednostronicowe skróty kart charakterystyki to nowy standard. Dają one szybki wgląd w najważniejsze parametry mieszaniny, bez konieczności wertowania wielostronicowych dokumentów. Ich stosowanie stanowi dobrą praktykę rekomendowaną przez audytorów systemów ISO. Nasza aplikacja do zarządzania substancjami chemicznymi pozwala na szybkie generowanie skrótów, które zawierają zestaw najważniejszych informacji, w tym sposób użycia, środki ochronne, środki gaśnicze itd. Posiada on również kod QR z odnośnikiem do pełnej wersji karty charakterystyki.


03

Kreator etykiet
zgodnych z CLP

ChemIQ zawiera kreator etykiet zgodnych z wymaganiami rozporządzenia CLP w 4 określonych rozmiarach. Jest to szczególnie ważna funkcja w przypadku używania opakowań nieoryginalnych. Etykieta zawiera wszystkie informacje wymagane przez rozporządzenie CLP w tym: nazwę, producenta, piktogramy, opis zagrożeń. Stosowanie etykiet zgodnych z CLP jest bezwzględnym wymaganiem prawnym, dlatego też nasz system zarządzania chemikaliami będzie nieocenioną pomocą.


04

Ocena ryzyka chemicznego
(matryca ORCH)

Za pomocą algorytmu ORCH chemIQ tworzy punktową ocenę zagrożeń dla mieszaniny. Średnia wartość ORCH stosowana jest jako wskaźnik ISO 14001, a jego redukcja rok do roku sprawdza się w wielu miejscach jako cel środowiskowy lub cel BHP. Algorytm bierze pod uwagę zwroty ryzyka H i P, zawartości związków rakotwórczych, mutagennych (CMR) oraz zawartość lotnych związków organicznych (LZO). Wartość parametru ORCH używana się następnie do oceniania ryzyka na stanowisku pracy. Nasza klasyfikacja materiałów niebezpiecznych pozwoli zatem ochronić Ciebie i Twoich pracowników.


05

Moduł SEVESO,
zakłady dużego ryzyka

W module „bezpieczeństwo”, wypełniając ilości poszczególnych mieszanin znajdujących się na terenie zakładu, otrzymujemy automatycznie wynik klasyfikacji w trzech kryteriach zagrożenia. Możemy określić oraz na bieżąco śledzić wartości dla poszczególnych substancji, w tym CMR. Ma to szczególne znaczenie dla tych zakładów, które kwalifikowane są jako zakłady zwiększonego lub dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej.


06

Sprawozdawczość
oraz inne zestawienia.

Aplikacja do zarządzania mieszaninami chemIQ pozwala również na przygotowanie: danych wejściowych do raportów KOBIZE, sprawozdań za korzystanie ze środowiska, raportów GUS, bilansów LZO i wielu innych zestawień, porównań czy wykresów. W sposób niezwykle prosty możemy odnaleźć substancje z listy SVHC czy załączników REACH XIV lub REACH XVII. Moduł wielostopniowego zatwierdzania automatyzuje procedurę przeglądu oraz akceptowania mieszanin przez poszczególne działy firmy, np. przez dział BHP, PPOŻ. i OŚ.


07

Aplikacja do zarządzania mieszaninami chemIQ
– postaw na niezawodność

Inwestycja w system do zarządzania mieszaninami chemIQ przynosi wiele korzyści, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa. Pozwala on bowiem na precyzyjną klasyfikację niebezpiecznych mieszanin i substancji chemicznych, a zatem zmniejsza ryzyko zagrożenia życia oraz zdrowia. Dzięki niemu możesz również monitorować skład, a także wartości chemikaliów, upewniając się, że są zgodne z różnymi, wymaganymi normami. Możesz też być pewny, że wszystkie dane zawarte w rejestrze substancji toksycznych (w tym kancerogennych) są kompletne. 


08

Klasyfikacja materiałów niebezpiecznych
w najlepszym wydaniu.

Znasz już wszystkie zalety i korzyści płynące z aplikacji chemIQ – jedyne, co pozostało, to założenie konta! Wypróbuj system za darmo, a na pewno przekonasz się, jak przydatny jest nasz rejestr niebezpiecznych substancji i mieszanin chemicznych. Stale go aktualizujemy, zatem zawsze będziesz na bieżąco. Ewidencja substancji chemicznych chemIQ – zarządzanie chemikaliami nigdy nie było tak proste! 

Zautomatyzuj nawet 90% zadań związanych z chemią!

"Serdecznie polecam platformę chemIQ do zarządzania substancjami chemicznymi. Bardzo często spotykam się z nim w swojej pracy. Jest to bardzo użyteczne narzędzie, dzięki któremu możesz stworzyć np. skróconą kartę charakterystyki czy też przygotować dane wejściowych do raportów KOBIZE, sprawozdań za korzystanie ze środowiska, raportów GUS, bilansów LZO. Jeśli cenisz swój czas to powinieneś koniecznie poznać to narzędzie"

Agnieszka Dembińska
Ekspert magazynowania materiałów niebezpiecznych

Agnieszka Dembińska

Dołącz do grona zadowolonych użytkowników chemIQ!

Zajmuję się obszarem emisji do powietrza, wyliczając emisje do sprawozdań za korzystanie ze środowiska oraz KOBIZE. W ChemIQ można banalnie łatwo sprawdzić skład każdej mieszaniny, lotność poszczególnych substancji składowych i klasę substancji do konkretnego sprawozdania. Dla mnie, czas wykonania sprawozdania (a instalacje, dla których liczę emisje są konkretne…) zredukował się do godzin, z wcześniejszych kilku dni spędzonych nad plikami excel dla każdej z instalacji. Warto.

Paulina Szymczak, Specjalistka ds. emisji do powietrza.

Od wielu lat zajmuję się szeroko rozumianą tematyką w zakresie BHP i OŚ w różnych branżach od spożywczej przez motoryzacyjną po wydobywczą. W każdej z nich udało mi się wdrożyć system chemIQa, który bardzo usprawnił zarządzanie tym obszarem, pozwolił na spełnienie i monitorowanie wymagań prawnych a co najważniejsze poprawił poziom bezpieczeństwa. Polecam!

Agnieszka Bera - Specjalista ds. bhp i ppoż.

Chętnie opowiemy o aplikacji oraz warunkach
podczas spotkania, rozmowy lub prezentacji na Teams.

Zamów bezpłatną prezentację

Email
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon
+48 535 262 555